İnşaat İşleri

İnşaat İşleri

İnşaat işleri özellikle Türkiye’de giderek büyüyen inşaat sektöründe gerçekleştirilen eylemlerin genel adıdır. İnşaat işleri kapsamında yapılan boya, dekor, tamirat ve tadilat gibi aktivitelerin hepsi kendi içerisinde farklı yöntem ve uygulamalar ile hayata geçirilir.

Devamını oku
Demir Çelik

Demir Çelik

İnşaat işlerinde gerek mimari gerekse binayı ayakta tutan ögeler arasında demir çelik ilk akla gelen malzemelerdir. Binaların iç yapıları dikkate alındığında bu ikilinin ne kadar vazgeçilmez olduğunu anlamak zor olmayacaktır.

Devamını oku
Anahtar Teslim İşler

Anahtar Teslim İşler

İnşaat işleri başlıklı yazımızda da bahsetmiş olduğumuz gibi inşaat firmaları ve inşaat sektörü sıklıkla yaşanacak yer veya bir iş yapmak üzere inşa edilen binalar üzerinde çalışmaktadır. Bu anlamda köprü, tünel, geçit gibi işlerden ziyade daha çok ev ve iş yerleri ile ilgili kullanılan bir diğer tabir İnşaat Anahtar Teslimi İşler şeklinde karşımıza çıkar.

Devamını oku
Epoksi

Epoksi

Epoksi inşaat sektöründe olduğu kadar uçak üretiminden, gemi yapımına, gemi yapımından arkeolojiye kadar geniş yelpazede ve birçok alanda kendine yer edinmiş bir kimyasaldır.

Devamını oku
Çatı İşleri

Çatı İşleri

Çatı bir binanın en önemli dış elemanı olarak bilinmektedir. Çatısız binada yaşamak pek çok soruna sebep olması ile bilinir. Çatısız binalar yazın farklı kışın farklı sorunlar yaratır.

Devamını oku
İzolasyon İşleri

İzolasyon İşleri

Isı yalıtımı / izolasyonu en basit haliyle açıklamak gerekirse; binada dolaşan sıcak / soğuk havanın bina kabuğundan dışarı çıkmasını engellemek için yapılan bir çeşit inşaat işidir.

Devamını oku
Fayans İşleri

Fayans İşleri

Fayanslar özellikle iç dekorasyonun vazgeçilmez elemanları olarak inşaat işlerindeki detay çalışmalardan birisi olarak öne çıkıyor. Genelde seramik fayans şeklinde kullanılan bu döşeme tarzı neredeyse evin her odasına uygulanabilecek türden. Ancak genelde tuvalet, banyo, mutfak ve antre alanlarında daha sık fayans kullanıldığını söylemek mümkün.

Devamını oku
Cam Balkon

Cam Balkon

Son yıllarda İnşaat işlerinin ev dekorasyonu kapsamında en sık hayata geçirdiği projeler arasında katlanabilir cam balkon önemli bir yere sahip. Zira cam balkon modelleri birçok konut sahibi için olmazsa olmaz konuma gelmiş durumda.

Devamını oku
Boya Badana İşleri

Boya Badana İşleri

Dünyada ve ülkemizde gelişmekte olan ve inşaat işlerini de yakından ilgilendiren boya endüstrisinde meydana gelen pozitif ilerleme ile artık boya badana işleri de eskiye göre daha işlevsel sonuçlar veren bir konuma geldi.

Devamını oku
Kartonpiyer İşleri

Kartonpiyer İşleri

İnşaat işlerinin iç işleri diyebileceğimiz dekorasyonun vazgeçilmezi kartonpiyer. Özellikle aileler için tasarlanmış konutlarda sıklıkla rastladığımız kartonpiyerin başlangıç noktası aslında bir çeşit alçı karışımı.

Devamını oku
Asma Tavan İşleri

Asma Tavan İşleri

Epoksi yol çizgi boyası pek çok özelliğe sahiptir bu boyanın yapışma gücü yüksek, kuruması çabuk, sürtünmeye son derece dayanıklı ve renk değişimi yapmayan yüksek performanslı mat bir görünüme sahiptir.

Devamını oku
Şap İşleri

Şap İşleri

İnşaat işlerinin belki de en çok dikkat edilen ve titizlikle icra edilen uygulamalarından birisi şap uygulamalarıdır. İnşaat işinin olduğu her yerde bir şap uygulaması da gündemdedir.

Devamını oku
Alçıpan İşleri

Alçıpan İşleri

Alçıpan adından da anlaşılacağı üzere muhteviyatında alçı barındıran bir inşaat malzemesidir. İki kâğıt yüzeyin alçı ile birleştirilmesiyle ortaya çıkan alçıpan malzemeler kırılgan ve hassastır.

Devamını oku
Prefabrik İmalat Montaj Söküm

Prefabrik İmalat Montaj Söküm

İnşaat işleri kapsamında yeni nesil projelerden en meşhurları olarak aklımıza gelenler şüphesiz Prefabrik imalat montaj söküm. Zira Prefabrik imalat montaj söküm işleri inşaat sektöründe geçmişten günümüze yön değiştiren ve amaçları farklılaşan işler.

Devamını oku
Dış Cephe Boya

Dış Cephe Boya

İnşaat işleri kapsamında dayanıklılık hemen hemen her adımda aranan bir özellik. İşte bu uzun süre aynı kalma ve dayanıklı olma özelliklerini sağlamak konusunda, herkes tarafından gözle görünür pozisyonda olan kısım şüphesiz dış cephe boyası.

Devamını oku